Menu

Formuła 1

newsy,wyniki

(11.02.) Toro Rosso pokazało samochód. Nowa aerodynamika wymusiła zmiany!

kubekk1984

Toro Rosso to kolejna ekipa, która pokazała bolid na sezon 2019. Jeśli chodzi o barwy, nie widać wielkich zmian. W oczy rzuca się jednak spora modyfikacja części aerodynamicznych samochodu.

 

 

Pierwszym zespołem, który pokazał tegoroczny model był Haas. Wraz z VF-19 pojawiły się nowe barwy, które przypadły do gustu wielu kibicom. Toro Rosso nie zaskoczyło swoich fanów. Na samochodach satelickiej ekipy Red Bulla nadal przeważają kolory niebieski, srebrny i czerwony.

 

To, co rzuca się w oczy, to odmieniony przód bolidu. W konstrukcji STR14 widać wyraźnie wpływy nowych przepisów dotyczących aerodynamiki. Szef zespołu, Franz Tost, nie stawia ekipie wygórowanych celów. - Plan to poprawa i rywalizowanie na najwyższym z możliwych poziomów. Pracowaliśmy intensywnie, by uporządkować sprawy organizacyjne - powiedział.

 

- W porównaniu do innych teamów, Toro Rosso może liczyć na niewielu pracowników. ale sojusz z Red Bullem na nielimitową liczbę części pozwala nam skupić się na detalach. To właśnie one robią różnicę i przekładają się na lepsze osiągi - wyjaśnił Franz Tost.Szef ekipy zapowiedział, że wszystkie części bolidu współpracujące z silnikami Hondy będą takiej samej specyfikacji jak ich odpowiedniki w samochodach Red Bulla. Pozostałe podzespoły pozostaną takie, jak w sezonie 2018, ponieważ Toro Rosso nie jest w stanie nadążyć za rozwojem ekipy fabrycznej. - Mamy grupkę ludzi zajmujących się rozwojem, użycie części z ubiegłorocznego projektu postawi nas w lepszej sytuacji pod kątem progresu w trakcie sezonu - zakończył.

 

za sportowefakty.pl

© Formuła 1
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci